Kanał: Agrofirma Witkowo

Metryczka

  • Widownia: 61900
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Grzegorz Lickiewicz, Bartosz Semanycz, Arkadiusz Sielicki
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Błażej Kronic

Opis

Na terenach północno-zachodniej Polski pod Stargardem w 1950 roku powstała Spółdzielcza Agrofirma Witkowo. Obecnie  największa spółdzielnia rolnicza w kraju i liczący się producent doskonałej jakościowo żywności.


„Od Pola do Stołu” to hasło, któremu Spółdzielcy wierni są  od lat. Dzięki temu utrzymują najwyższą jakość produktów sprzedawanych w sklepach.


Prawie od samego początku stery w Spółdzielni dzierży Marian Ilnicki. Urodził się na kresach w byłym województwie lwowskim , po wojnie wraz z rodzicami przeniósł się do Rzeplina. Do spółdzielni przystąpił w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym szóstym roku. Prezesem został dwa lata później. Spośród ponad dwunastu tysięcy hektarów gruntów na jakich gospodaruje spółdzielnia, osiem tysięcy  siedemset to grunty orne.


Ziemie te położone są na terenie kilku gmin, odległość pomiędzy najbardziej skrajnymi polami to aż siedemdziesiąt kilometrów.  Najwięcej zlokalizowanych jest w gminie Stargard, Dolice, Warnice, Przelewice. Witkowo to przykład spektakularnego sukcesu. Przez wszystkie lata spółdzielcy nie ulegli pokusie sprzedaży firmy ,albo jej rozwiązania. Cały czas wierni są ideałom spółdzielczości.


Sukces Agrofirmy trudno rozpatrywać bez osoby jej prezesa Mariana Ilnickiego. 
Filmowa opowieść o Spółdzielni Agrofirma Witkowa – stworzonej na bazie sześciu  zakładów rolnych,  ferm,  suszarni i mieszalni pasz, stacji unasieniania,  przetwórni mięsa i drobiu, bazy transportowej,  zakładu Handlu i Marketingu. Agrofirma Witkowo to wyjątkowa firma tworzona przez wyjątkowych ludzi. Sześćdziesiąt pięć lata ciężkiej pracy i wyrzeczeń, ale też  satysfakcji i spełnienia. Bo trudno nie czuć dumy patrząc na to,  co przez te lata udało się zrobić:  zbudować Spółdzielnię szanowaną nie tylko w Zachodniopomorskim, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. I co najważniejsze - spółdzielnię szanowaną przez własnych członków.

Spółdzielnia Agrofirma Witkowo od początku wytyczała nowe trendy i tak pozostanie na kolejne sześćdziesiąt pięć lat. 


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze